FAQ

E-mail PDF
  • Jak długo będziemy czekać na zdjęcia/wideo?
Staramy oddać zlecenie jak najszybciej, z doświadczenia trwa to przeważnie od 10 do 30 dni.
Nasz praca składa się z dwóch głównych etapów, pierwszy wykonywany jest przy Was, czyli wykonujemy zdjęcia/filmujemy w dniu Waszej uroczystości bądź na plenerze, drugi etap jest określany mianem postprodukcji, Ten obco brzmiący termin zapożyczony z terminologii filmowej oznacza cały proces jaki zachodzi od początku do oddania Wam wykonanej usługi. W tym czasie wybieramy zdjęcia, przygotowujemy je poprzez obróbkę graficzną na komputerze, projektujemy album bądź fotoalbum, w przypadku tego pierwszego starannie wyklejamy go zrobionymi odbitkami. Przygotowujemy prezentację DVD i galerię internetową.
W przypadku wideofilmowania każdy film jest indywidualnie montowany, film oddawany jest w czasie od 14 do 30 dni.
Czas oddania zlecenia jest też uzależniony od daty ślubu, takie miesiące jak sierpień, wrzesień czy październik to tzw. środek sezonu i wtedy należy oczekiwać tego dłuższego terminu.
  • Kto wybiera zdjęcia do albumu?
W większości przypadków zdjęcia wybieramy my, przez profesję jaką wykonujemy, doświadczenie, bogate poczucie estetyki i kompozycji staramy się tak dobierać zdjęcia aby oglądanie albumu przypominało dobrze zmontowany film. Historia na kartach Waszego albumu powinna tworzyć spójną całość, serie zdjęć często wywołują śmiech a inne łzy wzruszenia. Oczywiście w przypadku wcześniejszego uprzedzenia nie ma problemu abyście sami skomponowali Waszą opowieść.
W przypadku fotoalbumu strony są projektowane przez naszego grafika, oprócz zdjęć są tam różnego typu ozdobniki, tak aby całość miała wyjątkowy, spójny charakter. Przed procesem składu technicznego fotoalbumu, projekt przesyłamy Wam do akceptacji.
  • Dostajemy od Was z fotoreportażu do 200 do 400 zdjęć, skąd taka różnica?
Wynika to głównie z liczby gości i wydarzeń jakie mają miejsce tego dnia. W przypadku gdy gości jest powiedzmy ok. 40-50 osób na płycie znajdzie się zazwyczaj ok 200-250 zdjęć, jeśli jednak jest ponad 150 osób to czasami zdarza się że oddajemy i ponad 400 zdjęć. Na ilość zdjęć wpływ mają także takie elementy jak życzenia dla młodych i różne atrakcje weselne, np. konkursy, granie przy stole, oczepiny z atrakcjami.
  • Dlaczego Wy dajecie tylko tyle zdjęć a inny fotograf daje np. 3000 zdjęć?
Gdyż nie zależy nam aby być fotografem rzemieślnikiem który idzie na ślub staje w kącie, trzaska dużo zdjęć, nagrywa to na płytę i oddaje klientom, żeby później męczyli się oglądając podobne ujęcia. Dla nas nasza praca to coś więcej niż pstrykanie zdjęć. Zapraszamy do przejrzenia naszych galerii, klimat tych ujęć to oprócz odpowiedniego momentu, emocji, zaskakującego kąta patrzenia, także odpowiedni dobór najlepszych klatek, tak by oglądany wynik naszej pracy tworzył spójną całość.
Staramy się dawać Wam klientom przede wszystkim jakość. Nigdy w naszej karierze ślubnej nie zdarzyło się nam że klienci stwierdzili że za mało jest zdjęć, za to często słyszeliśmy że wykonaliśmy kawał dobrej roboty.
  • Jak trwały jest fotoalbum?
Takie pytanie domyślamy się, wynika z błędnego przekonania że jest on drukowany, a z tą techniką jest takie przekonanie że tusz po latach ma tendencję do blaknięcia. W przypadku fotoalbumów które my oferujemy projekt rozkładówki nie jest drukowany tylko naświetlany na papierze fotograficznym, więc trwałość koloru jest identyczna jak tradycyjnych zdjęć w Waszych albumach. Albumy wykonane są z ogromną starannością, z materiałów najwyższej jakości, o czym świadczy brak jakichkolwiek reklamacji.
  • W jakich miejscach są wykonywane plenery?
Pomimo że takich miejsc sztandarowych gdzie wykonuje się zdjęcia plenerowe jest parę w Łodzi, jak np. Księży Młyn, parki, Manufaktura, itp. to zawsze staramy się wymyśleć coś nowego. Bardzo zależy nam aby Wasze zdjęcia były wyjątkowe i jak najbardziej Wasze, dlatego staramy się znaleźć coś oryginalnego, ciekawego. Wybór miejsca może być podyktowany nie tylko jego atrakcyjnością wizualną, ale także Waszymi zainteresowaniami, pracą czy pewnego rodzaju związkiem emocjonalnym z danym miejscem (np. miejsce poznania, pierwsza randka, itp.).
  • Co oznacza termin „profesjonalny album fotograficzny”?
Jest to album produkcji polskiej, bardzo dobrej jakości, z czarnymi kartami z pergaminowymi przekładkami, okładka wykonana jest ze skóry ekologicznej.
Wyszliśmy z założenia że pomimo wyższej ceny samego albumu, Wam klientom zależy jednak na pamiątce która przetrwa lata. Tańsze albumy niestety nie spełniają takiego wymogu. Na rynku jest bardzo dużo tanich albumów o złej jakości, zazwyczaj produkcji  dalekowschodniej. Usterki typu rozklejanie stron czy odklejenie się okładki pojawiają się już po kilkukrotnym przejrzeniu zdjęć. Gwarantujemy że nasze albumu są bardzo trwałe i jednocześnie mają elegancki i nowoczesny styl.